از هر دری سخنی

چند وقته دارم میرم دندون پزشکی که قبل از بازگشت به "محل تحصیل" نیازی به دندون پزشک نداشته باشم و تقریبا هر دفعه که عازم اون کلبه ی ترس و اعراب(!) شدم به این فکر کردم که چرا، واقعا چرا خیلی از دندون پزشک ها توضیح نمیدن به بیمارشون که دقیقا قراره چیکار کنن و چه عملیاتی روی دندون ها و لثه های بیچارشون انجام بدن!

آیا فقط منم که نمیتونم کتاب صوتی گوش بدم و تمرکزم رو از دست میدم؟چرا آخه؟

Speaking of concentration 

این روز ها تمرکز خیلی کمی دارم البته بحث کتاب صوتی برمیگرده به سالیان دور و دراز، more than I care to remember ،خیر سرم دانشجو ام و بیشتر از نیمی از تحصیلم رو تو کلاس های درس انجام میدم(یا حداقل باید انجام بدم 🙄😅) و به تمرکز نیاز مبرمی دارم راهکار مفید ندارین دم دستتون؟ 😂

بازی لیورپول و تاتنهام عه نگاه کنم یا چی؟ 

۲ نظر

یک قاچ کتاب:بابا لنگ دراز

You know, Daddy, I think that the most necessary quality for any person to have is imagination. It makes people able to put themselves in other people's places. It makes them kind and sympathetic and understanding. It ought to be cultivated in children.
Daddy-long-legs, Jane Webster 
۱ نظر

وقتی از طوفان بیرون اومدی..

به نقطه ای از زندگیم رسیدم که عقب رو که نگاه میکنم دیگه نه حسرت میخورم نه ناراحت میشم قبول کردم تمام روزهای سختی رو که داشتم مورد تمسخر واقع شدن ها، تنها بودن ها، تفاوت با بقیه همشون برام الان خاطرن اونم نه از نوع تلخ و زهر ماری که نخوام به یاد بیارمشون نه از اونا که وقتی اتفاقی یادم میاد بخوام بندازمشون سطل آشغال از اونان که وقتی بهشون فک میکنم عادین برام درد نداره قطعا خوشحالی هم نداره ولی اصلا درد نداره..اخه همه اینا چیزی که من الان هستم رو ساختن همه این اتفاقا و تصمیم ها و.. و من راضیم از جایی که الان ایستادم و چیزی که هستم..


۱ نظر

ادبیات جنسیت زده

باور دارم خیلی از احساسات در زبان نمی گنجند و اکثر کلماتی که استفاده می کنیم احساساتمون رو به طور ناقصی توصیف می کنند. با این همه وقتی از کلمات استفاده می کنیم اون احساسات و افکاری که کلمات دارا ان درون ناخودآگاهامون میرن و در وجودمون قوی تر میشن.

این مقدمه ای بود برای توصیف چیزی که من بهش میگم ادبیات جنسیت زده و تاثیراتش.

ما هر روز از کلمات زیادی استفاده میکنیم که جنسیت زدن و شاید خیلیامون آدمای جنسیت زده ای نباشیم و ناخودآگاه از اون کلمات استفاده کنیم ولی من میگم استفاده از اون کلمات مفاهیمی که جنسیت زدن رو در ذهن خودمون و مخاطبانمون پررنگ میکنه. حواسمون باشه به واژه ها! 

۳ نظر

35

یادش بخیر یه روز یکی از دوستام توی تربیت بدنی 2 شطرنج رو برداشته بود به عنوان ورزش تخصصیش و امتحان داشت و درموردش صحبت میکرد من ازش پرسیدم بازیت چطوره جواب داد که بد نیست خوبه، از تو بهتره و با هم خندیدیم و من گفتم بریم بازی کنیم قبول کرد، رفتیم و بازی کردیم و آخرش من ازش بردم 😁 حالا کاری ندارم به این که گفت کلی اشتباه کرده و اینا و خب اشتباه هاش نشون دهنده مهارت خودشه :)) گفت دوباره بازی کنیم و من زیر بارش نرفتم دیگه :))

نکته اخلاقی داستان:ادعا نداشته باشیم تا بعدا ضایع نشیم! 

۳ نظر
کلمات کلیدی
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان